איטום בסנפלינג

פורסם ע"י admin 0 תגובה

ישנם הרבה מאוד בלבולים לגבי הצורך בסנפלינג כאשר מדובר בעבודות שיפוצים, שלא כמו בעבודות קטנות כמו ניקוי חלונות או איטום תפרים. סנפלינג הינו אדם אשר תלוי על חבל ויושב לרוב על כיסא באוויר, כאשר הרדיוס אליו הוא מגיע תלוי באורך ידיו. אותו בעל מקצוע, “גולש” כלפי מטה בקו ישר ויכול לכסות אזור עבודה של כשני מטרים. הוא אינו יכול לשאת משקלים כבדים עליו ולרוב יש לו דלי קטן עם חומרי הגלם שהוא צריך.

ניתן להשתמש בסנפלינג לעבודות איטום תפרים. העבודה הינה לפתוח את הסדקים בקירות על ידי מכות גרזן או פטישון ומילוי הסדקים, על ידי הזרקת חומר איטום לתוך הסדק.פעולות אלו יכולות להתבצע בקלות וחוסכות עבור הלקוח את העלויות של הקמת פיגום מיטות מסביב לבניין. בעל המקצוע פשוט גולש לאזור התפר ובעזרת כלים פשוטים יכול לבצע את העבודה.

כאשר מדובר בטיוח קירות או מריחת שליכט אקרילי אשר שכיחים בשיפוץ בניינים, שם כבר בעל מקצוע העובד בשיטת הסנפלינג אינו יכול לשאת את משקלי החומר. טיוח קירות גם מצריך נוכחות ישרה של בעל המקצוע ותחושת קרקע, על מנת לאמוד את זוויות הקירות. עליו לישר את החומר על פני הקירות תוך כדי תחושת מיצוב.

פיגום מיטות הינו הכרחי בשלב של שיפוץ נרחב יותר לבניין הכולל פעולות כמו טיוח קירות או מריחת חומרים שונים. לרוב כאשר צובעים שפריץ גס הדבר מחייב כמות גדולה של חומר והתמקדות באזור אחד, כאשר הרולר איתו עובדים הינו כבד. מאוד קשה לעבוד בסנפלינג כאשר צובעים שפריץ גס ולכן גם לזה צריך פיגום, אך תיקוני שפכטל וצביעת קירות חלקים יכולה להתבצע על ידי שימוש בחבל.

כבר בזמן הצעת המחיר יודע הקבלן להעריך האם ישנה אופציה לחסוך באזורים מסוימים על ידי שימוש בחבל או בפיגום. על הדיירים לברר האם אותו קבלן בר יכולת לעבוד בשני המצבים, שכן מדובר בחיסכון בעלויות ובחשיפה לפריצות על ידי הקמה של פיגום מסביב לבניין. כמו כן סנפלינג מחייב את הקבלן להעסיק פועלים בעלי רישיון לעבודות בגובה ועל הדיירים מוטלת האחריות לדרוש מהקבלן להציג מסמך זה.

קצת לעשות סדר פשוט:

 

סנפלינג מתאים לעבודות של:

צביעת קירות חלקים, תיקוני שפכטל, איטום תפרים וסדקים, מריחת סילר, איטום מסביב לחלונות, סתימת חורים על ידי טיח ועוד..

 

פיגום מיטות מתאים לעבודות של:

טיוח קירות, מריחת שכבת הרבצה, התזת שפריץ, מריחת שליכט, שיקום קירות ועבודות כבדות אחרות..

קטגוריות: שיפוץ בניינים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...