איטום פנלים

בגגות מרוצפים ניתן לראות חדירת רטיבות על ידי מספר סיבות, כאשר המרווחת בין הפנלים לרצפה הינה הבעיה השכיחה ביותר. ניתן לראות שקיעה של הריצוף מסיבות שונות וכך המרווח, גדל עוד יותר ומאפשר בתקופות של גשמים לחדירת כמויות גדולות של מים. מרווחים בין האריחים (פוגות) מאפשרים גם הם, חדירת רטיבות לתוך המבנה. מדובר בכאב ראש גדול מאחר וחדירת רטיבות לרצפה, מאפשרת ספיגת מים לתוך מצע החול מתחת לריצוף. מים עומדים מעל התקרה לאורך זמן, בסוף יחלחלו ויתחילו להופיע סימני רטיבות בתקרה. השלב הבא יהיה תחילתה של קורוזיה אשר מתפתחת בתוך ברזלי הזיון בבטון, אשר סופגים את הלחות. שלב הקורוזיה מתגלה רק לאחר מספר שנים על ידי, הופעת נפיחות בתקרה ונפילות של חתיכות טיח.

חדירת רטיבות לפנלים

בדיקת הגג ואיתור מוקדי חדירת רטיבות מידי שנה הינה בדיקה חשובה מאוד, על מנת לזהות מראש אם יש בעיה. ניתן לראות בתמונה את המרווח בין הריצוף לפנלים והתחלה של צמיחת תחב וסימנים לרטיבות. מספיק סדק עדין אשר יכול להזרים, כמות מספקת של מים לייצור בעיה חמורה.

 

אפשרויות איטום פנלים וריצוף:

ריצוף – ניתן על ידי ריצוף קרמיקה בהדבקה, לכסות מחדש את כל הרצפה. את הפנלים הישנים מפרקים ומדביקים פנל קרמיקה חדש. שיטה זאת מייצרת אטימה חדשה ושומרת על רמת אסטטיקה גבוהה.

יריעות – אם נמאס לכם מהריצוף והגג אינו בשימוש לאירוח או בילוי, ניתן יהיה לכסות אותו בעזרת יריעות ביטומניות. צריך אומנם להכין את הגג על ידי, יצירת רולקות בטון (ביטול זווית חדה בין הפנלים לריצוף, על ידי שפיכת בטון) וטיוח לגובה של עשרים סנטימטרים בערך. את היריעות הביטומניות מרתכים לרצפה ומקבלים הגנה ואטימה מושלמת.

סיקה 107 – חומר איטום אשר מתאים לפנלים הינו הסיקה 107 אשר מגיע, כאבקה ונוזל מיוחד. מערבבים את שני החומרים ביחד ליצירת שמנת, אשר מגיעה בשני צבעים, אפור או לבן כרמי. את התערובת ניתן להבריש על הפנל ולאחר ייבוש מורחים שכבה שנייה. אם רוצים לכסות את כל הרצפה, חשוב לפרוש תחילה רשת אינטרגלס. לאחר פרישת הרשת מורחים שתי שכבות של סיקה 107, אך חשוב לדעת שמומלץ לא לדרוך על הגג, שכן החומר עלול להיפגע.

לאחר איטום בסיקה 107

 

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות כנסו לכאן…