איטום רטיבות מחלונות – סיקפלקס

פורסם ע"י עמית עוז סגור לתגובות על איטום רטיבות מחלונות – סיקפלקס

רטיבות מחלונות ומשקופים
הופעתם של כתמי רטיבות מסביב החלונות מהווה תופעה שכיחה אך מטרידה במיוחד. חדירת הרטיבות עשויה להתרחש ממספר סיבות כגון רטיבות שמקורה בעיבוי (קונדנסציה) וקשורה לבידוד, רטיבות הנובעת מפגם בחלונות או באופן הרכבתם, וכן רטיבות הנובעת בסביבת החלון וקשורה לעבודות איטום.

רטיבות הנובעת מפגם בחלונות או מדרך הרכבתם מתייחסת לליקוי באיטום שבין המשקופים לזכוכיות, ליקוי באיטום בין חלקי משקופים אשר הנושקים אלו לאלו או ליקוי במסילת הניקוז הפנימית. ליקויים הנובעים מפגמים שמקורם בחלונות דורשים טיפול של אנשי אלומיניום וכוללים את פירוקו של החלון, תיקונו והרכבתו מחדש.

רטיבות שמקורה בעיבוי מתרחשת במגע של גוף קר עם אוויר לח, כאשר אדי הלחות הופכים לטיפות מים במגע עם המשקופים והחלונות. התופעה שכיחה בעיקר בתקופת החורף, כשבמקרים חמורים יותר מתפשטת התופעה גם אל הקירות הסמוכים. יישנם בשוק חלונות מבודדים המונעים היווצרותם של אדים מעל לזגוגיות, אך אין בהם על מנת למנוע את היווצרות העיבוי מעל למשקופים עצמם. בהיבט הטכני מדובר בתופעה בלתי פתירה, אך ניתן לצמצמה על ידי אוורור הבית וחימומו בדרכים המונעים את העיבוי כגון שימוש במזגן.

איטום רטיבות מחלונות – סיקפלקס
תופעת הרטיבות עשויה לנבוע גם מליקוי באיטום שבין הקירות למשקופים, מליקוי באיטום סביב ברגים במשקופים ובמסילות התחתונות, ליקוי באיטום בחיבורים הפינתיים שבין המשקופים האנכיים למשקוף התחתון, וסיבות נוספות כגון מעבר רטיבות מן הקירות סביב החלון בעקבות סדיקה או ספיגה, מעבר רטיבות סביב אדן החלון, קידוחים וחורים אשר נותרו פתוחים במשקופים החיצונים, משקופים תחתונים ללא פתחי ניקוז וכדומה.

בעלי המקצוע אשר עוסקים בהרכבת החלונות משתמשים לרוב בחומרי איטום על בסיס אקרילי או סיליקוני הנצמדים היטב אל האלומיניום אך יחד עם זאת הם אינם נצמדים באופן מטבי אל הקירות, בעיקר כשהדבר נוגע לקירות המחופים בטון, טיח או צבע, ובמרוצת השנים מתנתקים חומרי האיטום הללו מן הקירות, והרטיבות חודרת במרווח אשר נוצר.

הפתרון האופטימאלי הוא ביצוע איטום בחומרים פוליאוריטניים מסדרת סיקפלקס כגון סיקפלקס PRO או סיקפלקס FC 11, המשווקים עם חומרי יסוד מקשרים המיושמים על הקירות בטרם ביצוע האיטום. אחיזת החומרים הללו עמידה במיוחד ותוביל לכך שהאיטום יחזיק מעמד למשך עשרות שנים.

סיקפלקס FC 11 לאיטום ומילוי סדקים
סיקפלקס FC 11הינו פוליאורתן רב עוצמה המשמש הן כדבק והן כמסטיק לאיטום ומילוי סדקים בין אלמנטים הדורשים גמישות וחוזק. הסיקפלקס FC 11משמש לחיבור ואיטום בין כל האלמנטים והפנלים האופייניים בבניה כגון חיבור בין בטון, זכוכית, מתכת, עץ, אלומיניום וכדומה.

נהוג להשתמש בחומר לאיטום חיבורים בספינות, כלי רכב, מכלי מים, מכולות, תעלות גלישה בבריכות, חיבורי קרמיקה וכן להדבקה בין אלומיניום, זכוכית וגומי בקירות בעלי חלונות, וכן לצורך איטום מקלחות וחדרי אמבטיה למניעת רטיבות ועובש.

הסיקפלקס בעל יתרונות רבים החל מכושר מתיחה של 800% עם חוזק הדבקה גבוה במיוחד וכלה בעמידותו למשך שנים רבות כנגד כימיקלים, שמנים, מי ים, ביוב, מי שתייה ובתנאים של טמפרטורות קיצוניות. החומר מותאם גם לאיטום תפרים או סדקים בעלי עבידות של עד 10%.

החומר אינו מכתים ומיועד לאיטום גמיש ודקורטיבי. היישום כולל מספר שלבים, ובנסיבות בהן יישנו צבע מעל לקירות נדרשת פעולת להסרתו, שכן הצבע אינו יכול לשאת את הלחץ אשר מופעל עליו, וצפוי להתקלף מהקיר במשך הזמן. לאטימה איכותית ארוכת טווח מומלץ להסיר את כל חומר האיטום הסיליקוני הישן, שכן איטום פוליאוריתני אשר מתבצע מעל לחומרים סיליקוניים ישנים לא יחזיק מעמד למשך שנים ממושכות, זאת משום שחומר האיטום הפוליאוריתני יהיה מותנה באחיזת החומר הסיליקוני הישן בקירות, ובנוסף הוא לא יהיה עבה במידה מספקת.

תופעת הרטיבות אשר נובעת מחלונות עשויה להיות פשוטה וקלה לפתרון, אך לעתים עלולה להיהפך לתעלומה מורכבת במיוחד. לצורך איתור הבעיה ויישום יעיל מומלץ להסתייע מקצוע מתחום האיטום.

לחיפוש פתרונות לאיטום, חומרים ומפרטי עבודה כנסו למנוע הפתרונות שלנו!!!

קטגוריות: שיפוץ בניינים

סגור לתגובות

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...