הוספת מרפסות

פורסם ע"י admin 0 תגובה

בניית מרפסות..

בניית מרפסות הינה קשירה של משטח רצפה המשכי לרצפת המבנה הקיימת, תוך כדי קשירה הברזל ביחד. לחלק מהמרפסות ישנם עמודי תמיכה, אשר מחזקים את יציבות המרפסת ובפרט אם מדובר, במרפסות גדולות במיוחד. עמודי התמיכה יצוקים לקרקע ועולים בצורה צמודה לפינות המרפסות, כך שהמרפסת תפוסה משני הצדדים. רצפת המרפסת עשויה מבטון יצוק לתוך תבנית, עם רשתות ברזל וכלונסאות פנימיות אשר מחוברות לברזל של הבניין.

חיזוק מרפסות..

במרפסות ישנות ללא עמודי תמיכה ועם סדקים אשר מראים על מצב של, שקיעת המרפסת והתחלה של התנתקות המשטח. במקרים מסוג זה לרוב מחזקים על ידי קונסטרוקציית ברזל, אשר משמשת כתמיכה או כעמוד אשר מגיעה מהקרקע. במצבים קיצוניים יוצקים בטון לתוך הקרקע על מנת להכין, רגליים לעמודי הברזל אשר מטפסים לגובה רב. ברוב המקרים של הופעת סדקים במרפסות אשר הינם תוצאה, של חדירת רטיבות או לחות ומצריכה שיקום בטון. לרוב יש לשקם את מוטות הזיון בתוך רצפת המרפסת, על מנת לחזק את עמידותה לאורך שנים רבות.

הוספת מרפסות..

לצורך בניית מרפסת וכמו עם כל תוספת בנייה, יש לשכור מהנדס אשר יערוך בדיקות ויגיש את התוכניות לאישור העירייה. לאחר קבלת אישור בנייה ותוכנית המפרטת את המידות ואופן הבנייה, מתחילים לעבוד עם קבלן מורשה לעבודות גובה ובעל סיווג מתאים. יש לגלות את מוטות הזיון של הבניין על ידי חציבה לעומק הקירות, כאשר מדובר בחציבה בתוך רצפת בטון. מבצעים במקביל קידוחים על מנת להחדיר ברזל נוסף לעומק, אשר למוטות האלו קוראים קוצים. את קונסטרוקציית הברזל החדשה של המרפסת, מחברים לברזל הקיים של הבניין ולמוטות הקוצים. מכינים תבנית יציקה תחתונה על מנת לצקת את הבטון, בעובי המשתנה לפי רמת העומס המתוכנן על גבי המרפסת. במקרים של מרפסות גדולות במיוחד בונים עמודי תמיכה לצידי המרפסות, כאשר לרוב מנסים להימנע מכך. הרבה אנשים לא אוהבים את עמודי התמיכה, אשר נראים פחות אסטטי לעין ומסרבלים את המראה הכללי של הבניין.

איטום מרפסות..

כמו לכל משטח בטון חיצוני המשמש כרצפה, יש לאטום את פני השטח על ידי חומר אטימה. במרפסות נושא זה חשוב מאוד על מנת שהמרפסת, לא תהייה משטח אשר אוסף מי גשמים לתוך המבנה. במקרים של מרפסת קיימת עם חדירת רטיבות, יש להרים את הריצוף הקיים ולשאוב את החול. לאחר ניקיון מלא של החול, יש לרתך יריעות ביטומניות. את החול מחזירים ומרצפים מחדש, כך שישנה הגנה כפולה נגד חדירה הרטיבות. הריצוף משמש כשכבת הגנה בפני עצמה וכך גם, אותן יריעות אשר להן ישנה עמידות לאורך שנים רבות.

המשך קריאה על שיפוץ בניינים

קטגוריות: שיפוץ בניינים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...