הנמכת תקרת גבס

פורסם ע"י עמית עוז סגור לתגובות על הנמכת תקרת גבס

ברוב הבתים הישנים ישנן תקרות, אשר ברובן יצקו בטון על משטחים לא ישרים ועבודת הטיוח הייתה חלשה ולא איכותית. כאשר צובעים את התקרה בעזרת רולר ישר, ניתן לראות אזורים בהם הצבע אינו נוגע בתקרה. הסיבה לכך שהרולר נחשב לקו ישר ואילו בתקרה ישנן בליטות רבות וגומות, כך שכל משטח ישר אינו מתאים וצריך רולר עם שערות עבות על מנת שיחדרו את הגומות.

בתקרות בחדרים גדולים ניתן יהיה לראות, את הבליטות ואת חוסר האיזון בתקרה. צורת התקרה גם יכולה להיות לא סימטרית ביחס לשאר קירות החדר, כך שניתן לראות זאת בברור ובפרט בדירות ישנות.

הנמכת תקרה..

הנמכת תקרה יכולה להיות פתרון מעולה ליישור התקרה, כך שניתן לקבל משטחים חלקים ואותו הדבר גם מתאים לקירות לא מיושרים. כאשר עבודת הטיוח והשפכטל תהיה יקרה מאוד ומצריכה, זמן רב לביצוע כאשר יש להתחשב בזמני יבוש של החומרים. לוחות הגבס יכולים להיות מחוברים לקונסטרוקציה ללא כל בעיה. התאורה יכולה להיות מפוזרת בצורה מעניינית יותר מסביב לחדר ובקווי אור מרהיבים, במרכז החדר אשר יוצרים אווירה שונה לגמרי. היכולת של הנמכת תקרה לשפר את הנראות של החדר, כאשר מראה של חדר ישן יכול להפוך למראה עתידני.

אקוסטיקה גבוהה..

הנמכת תקרה יכולה להוריד רעשים אשר חודרים או יוצאים מהחדר, כאשר גרים באזורים מקורבים לכבישים מרעישים. ילדים נוהגים לשמוע מוסיקה רועשת אשר יכולה להטריד את השכנים, כאשר ניתן לחסוך את הכאב ראש על ידי בידוד אקוסטי. ברווח שבין לוחות הגבס והתקרה, ניתן יהיה לשים בידוד אקוסטי כמו צמר סלעים. הצמר סלעים הינו חומר בידוד איכותי אשר שומר על הרעשים בפנים, כאשר משלבים זאת עם לוחות גבס התוצאה תהייה טובה מאוד.

הנמכת תקרה ואסטטיקה..

תקרה ישרה ומוחלקת הינה אסטטית לעין ומורגשת ביותר, למרות שיש אנשים אשר יגידו שאינם נוהגים להסתכל על התקרה. אבל כאשר ישנה תקרה מונמכת עם תאורה מעניינת ואולי אפילו תוספת של קרניז גבס, אשר מוסיף זווית מעוצבת לתקרה. כל אלה יכולים לתרום רבות לנראות הסופית של החדר ולאופי, שאנחנו רוצים לדר עבור אורחים וחברים.

(לקריאה מורחבת על לוחות גבס ומפרטי עבודה)

תקרת גבס

 

היות ולוחות הגבס נמצאו כפתרון מעולה לבנייה בתוך הבית, ישנו הצורך להשתמש בהם על מנת למקסם את הנראות והנוחות. קיום ניתן לראות בלוחות הגבס יותר מאשר בנייה של מחיצות גבס, מאחר ומדובר על אפשרויות כמו יישור קירות. בעזרת לוחות הגבס והצמדתם לקירות פגועים או לא ישרים, ניתן לקבל קירות חלקים לגמרים. ניתן להשתמש בלוחות הגבס כמעט בכל חדר למעט בחדרים רטובים, כאשר שם ניתן להשתמש בצמנטבורד אשר הינו חומר בעל עמידות טובה יותר. לוח הצמנטבורד עשוי מסיבים של עץ ושילוב עם מלט, אשר הופך לאבן ונחשב ללוח קשה ועמיד מאוד.

לוחות גבס לאומת זאת קלים יותר לעבודה ולעיצובים שונים ולכן נחשבים, לחומר הגלם הטוב והנוח ביותר לעבודה. ניתן בקלות רבה ליצר מחיצות הפרדה אך הפתרון של הנמכת התקרה הינו, דבר עצום בתחום הבנייה החדשה.

מהי רמת התרומה של הנמכת תקרת גבס?

  1. מדובר בפתרון אשר חוסר חציבות להטמעת צנרת בתוך התקרה, כאשר צריכים לפרוש קווים של חשמל ותקשורת. קיום באופן בו הצרכים של כולנו משתנים, פתרון של הנמכת תקרת גבס יכול ליצר גמישות אשר מאפשרת להיות מותאמת לרוח הזמן וההתקדמות הטכנולוגית.
  2. רוב התקרות אינן ישרות באמת ולרוב ניתן לראות גלים של טיח לא מיושר, או טעויות בזמן היציקה של התקרה. בהרבה בתים ישנים היה טמבורטקס או בליטות שונות, אשר יהיה מאוד קשה לכסות זאת בעזרת שפכטל. כמות השכבות וזמן עבודה אינן, משתוות לקצב המהיר של חיפוי התקרה בלוחות גבס.
  3. עיצובים מרעננים אשר מתאימים לרוח הזמן, כאשר התקרה הופכת לדבר בעל עניין. בעבר התקרה הייתה בסיסית מאוד ובעל מראה ישר אך משעמם, כך הגיעו עיצובים מיוחדים אשר הפכו, את התקרה לתמונת אומנות בעלת מראה סוחף.
  4. חלוקת התאורה בתקרות ישנות, הייתה כך שבמרכז החדר הייתה מנורה וזהו. קיום ניתן לפזר תאורה מסביב לחדר ולהתאים את האזורים, אותם אנחנו רוצים להאיר לפי לחיצת כפתור.
  5. ניתן לראות בבתים רבים מערכת סאונד שקועה בתוך התקרה, כאשר דבר זה הופך לשכיח מאוד. במקום רמקולים בולטים ושלל חוטים מפוזרים בחדר, ניתן להסתיר את הכול מאחורי הקירות ולקבל, מערכת של רמקולים שקועים בתוך התקרה.
  6. מערכת אוורור כבר לא צריכה להיות מותקנת בחלון, כמו מזגני החלון הישנים. ניתן להעביר את הצנרת מאחורי הנמכת תקרה גבס, כאשר ישנם פתחים מיוחדים לקבלת המיזוג.

הנמכת תקרת גבס בהחלט יכולה להיות פתרון מהיר מאוד ואיכותי, עבור הרבה בעלי בתים אשר רוצים לשפר את הנראות והפרקטיקה של ביתם.

https://www.hlbetax.com/

קטגוריות: עמית עוז בניינים

סגור לתגובות

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...