מפקח בנייה

פורסם ע"י admin 0 תגובה

הנדסת מבנים הוא תחום בהנדסה העוסק בתכנון וההערכה של מבנים. מהנדסים וקבלנים מעורבים בעיקר בתכנון וניתוח של עמודים, קורות ומכשירי תמיכה עבור מבנים כמו גשרים, אצטדיונים, בניינים וכדומה.

הנדסה מבנית דורשת רמה גבוהה של יעילות, ידע ויצירתיות. לכן כאשר אתם מחליטים על פרויקט בנייה אתם צריכים לוודא שמהנדס המבנה שבחרתם הוא מוסמך, בעל רישיון וחבר בארגון מקצועי. מהנדס בניין בקיא ישתמש בכישורי העיצוב שלו כדי להבטיח יציבות, ובטיחות תוך התחשבות בעלויות שהקצבת.

למעשה הוא יסייע לך ליישם את העיצוב הנוח, היפה והחסכוני ביותר.
מהנדס בניין הוא גם בעל התמחות בטיחותית, הוא מחויב לבדוק את עמידות הבניין בפני נזקים חיצונים: הנדסת רעידת אדמה, הנדסת אש, הנדסת חזית, הנדסת רוח והנדסת גג.

קבלנים העובדים על מבנים אחראים לניתוח שרטוטים ובדיקה שהבניין בטיחותי לאכלוס. העבודה השוטפת של הקבלנים היא רבה ומורכבת, הם צריכים לבקר באתרי הבנייה ולבקר את עבודת הצוות.

במהלך הביקורים שלהם באתר הם מחויבים לבדוק את ההיבטים השונים בבניין כמו: בידוד, רצפות, עמודים, מעטפת בניין, תשתיות וכדומה. הם גם צריכים לבדוק שהתוכניות שאושרו לבנייה תואמות לעבודה בפועל ושהבניין כולו עומד בחוקי הבנייה ובבטיחות מבנית.

לפני כל סוג של בנייה חיוני לערב קבלן הנדסת מבנים כדי להבטיח את היציבות והבטיחות של המבנה. הקבלן מעריך את תוכנית הבנייה ויוצר אסטרטגית בנייה שתהפוך את המבנה לעמיד בפני כוחות חיצוניים טבעיים.

מהנדסי קונסטרוקציה נקראים בדרך כלל כדי לבדוק את הפרויקט בשלבים לפני השלמתו הסופית. הם חייבים לסרוק את הבניין כולו, תוך שימוש בתוכנית בנייה מפורטת שהוגשה, כולל מידות, מטרת החללים וכדומה. במידה והם מגלים ליקויים הם מחויבים להעבירם לקבלן.

עד שלא מתבצעים התיקונים הדרושים הם לא יכולים  להעניק את האישור הנדרש. ביקורת נוספת נעשית גם לאחר השינויים כדי לוודא שאכן בוצעו התיקונים. מהנדס קונסטרוקטור מנוסה ייעשה כל מאמץ למציאת פתרון הנדסי שיתאים לתוכנית האדריכלית . לדוגמא הוא יימנע מתכנון עמוד באזור הסלון כדי ליצור חלל נקי, ללא כל הפרדה.

לפני שיפוץ או בנייה רצוי לשכור שירותי אדריכלות. אדריכלות זהו תחום העוסק בתכנון ועיצוב חללים, היא מוגדרת כאמנות הבנייה. אדריכל יעניק לך רעיונות רבים וחדשים שככל הנראה לא היית חושב עליהם בלעדיו.

אדריכל עובד בשבילך ולא בשביל הקבלן, הוא נמצא שם בשבילך ויבטיח כי תקבל יותר תמורת כספך. אדריכל מנוסה יחפש את הדרכים היעילות ביותר כדי להשיג את מטרות העיצוב שלך במינימום עלויות. האדריכל למעשה הופך לחברך הטוב בזמן השיפוץ או הבנייה.

חברת הבנייה ובעלי המקצוע שאתה שוכר לעבודה על פרויקט הבנייה שלך ישפיעו רבות על ההצלחה ושביעות רצונך מהפרויקט. ולכן מומלץ לקחת את הזמן, לבדוק ולחקור טוב לפני התחלת הפרויקט.

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...