עבודות ריצוף

פורסם ע"י עמית עוז סגור לתגובות על עבודות ריצוף

רצפה ביתית

הרצפה היא אולי הדבר המרכזי ביותר בבית שלכם. כאשר רצפת קרמיקה או אבן, נותנים את הרקע הכללי. לכן, אם הריצוף שלכם לא מתאים לאווירה בבית, או שהבית שלכם לא רוצף על ידי בעלי מקצוע איכותיים, או רמה גבוהה של מרצפות או אריחים.

עבור כל זאת ועוד אתם עשויים לשלם מחיר כבד, בכל מה שקשור לעיצוב ולמראה של הבית שלכם. לכן, חשוב לקרוא על תהליך זה של עבודות ריצוף וכן לדעת למה מתכוננים ועל מה שמים דגש. לפניכם מידע חשוב ומסייע מאד בנושא זה (לקריאת מאמר מורחב על הדבקת קרמיקה).

הגורמים שמשפיעים על איכות עבודות ריצוף:

סוג הריצוף-

ישנם סוגים רבים של מרצפות ואריחים שונים . לכל סוג ריצוף יתרונות וחסרונות משלו. למשל, אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן. ריצוף זה נחשב לריצוף יוקרתי, כזה שמחזיק מעמד לאורך זמן ומגיע במגוון רחב של אופציות. בכל אופן, גם אריחים כמו אריחי קרמיקה הינם בעלי חסרונות ולא רק יתרונות.

כאשר מדברים על סוג של אריחי קרמיקה, כדאי לקחת בחשבון שסוג איכות הריצוף משתנה בהתאם לסוג החומר ולמדינה ממנו הוא מגיע.שיש לעומת אריחי קרמיקה, בהתאם למידת הברק- לאפטו מול מט. סוג החיתוך- חיתוך לייזר לעומת חיתוך רגיל, גודל הריצוף ועוד.

כל אלו מרכיבים יחד את סוג הריצוף ומשפיעים על איכות עבודות ריצוף. ישנם מדינות אשר מייצרות אריחים באיכות ירודה יותר מאשר, ארצות אירופה כמו איטליה או ספרד אשר איכותן טובות יותר. המשמעות של אריחים טובים יותר, הינם בעמידותם לאורך שנים ארוכות והיכולת שלהם להידבקות טובה יותר עם הקיר.

בעל מקצוע רצף עבודות ריצוף

מרכיב נוסף חשוב במיוחד הינו האיש שאתם מעסיקים בתור קבלן ריצוף. אם תבחרו לעבודה אדם מקצועי, בעל ניסיון ואכפתיות כלפי הלקוח, תקבלו מן הסתם ריצוף מדויק ואיכותי ללא הפתעות.

לעומת זאת, בעל מקצוע חאפר עשוי להיות הגורם לריצוף זוועתי. כאשר החיתוכים אינם טובים ורמת גימור ירודה, לצד שיפועים לא טובים. רצף חאפר יכול להשתמש בחומרים לא מתאמים או לזרז את העבודה, ברמה שבהמשך אריחים פשוט יתנתקו מהקירות.

מדובר בכאב ראש לא קטן וכדי להבטיח רצף איכותי לבית, חייבים קבלן ריצוף טוב. אם בחרתם אריחים בגדלים משתנים או כזה מחומר מיוחד, כדאי להתייחס אפילו יותר לאיכות העבודה של בעל המקצוע ולבחור אותו בקפידה.

איפה קניתם-

עד כמה שזה נשמע מגוחך, גם למקום בו קניתם את הריצוף שלכם יש השפעה גדולה על טיב ואיכות האריחים. בחנויות יוקרתיות ואיכותיות, בדרך כלל מוחזק ריצוף ברמה גבוהה עם תקנים מחמירים בכל מה שקשור לאופן בו שומרים על הריצוף מפני נזקים.

כמו כן, הליווי וההנחיות של צוות המכירה במקום איכותי, יכולים להשפיע מאד על התוצר הסופי. חנויות יוקרה גם מספקות לעיטים קרובות, בעלי מקצוע איכותיים אשר עובדים בקביעות עם בעלי החניות. רצפים מסוג זה, הינם בעלי מקצוע עם משמעת גבוהה יותר, שכן הם מחויבים לרמה טובה  בשביל הפידבקים עם החניות שהם עובדים איתם.

הרי שבעלי החניות לא היו רוצים לפגוע, בשמם הטוב על ידי אספקת שירות לא איכותי עד הסוף. גם המחירים בדרך כלל נעימים יותר, בשל העובדה שלבעלי המקצוע הללו ישנם הרבה עבודות נכנסות והם לא בלחץ. חלקם אף שכירים של אותן החנויות, כך שמדובר בשכר נמוך יחסית לבעלי מקצוע פרילנסרים.

קטגוריות: שיפוץ בניינים

סגור לתגובות

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...