צבע אוטם סופר גמיש (נירלט)

פורסם ע"י עמית עוז סגור לתגובות על צבע אוטם סופר גמיש (נירלט)

צבע אוטם סופר גמיש (נירלט)
צביעת קירות הבית החיצוניים הינה משימה מורכבת אשר דורשת הסתייעות באיש מקצוע מיומן, זאת משום שבניגוד לצביעת קירות הבית הפנימיים, נחשפים הקירות החיצוניים מידי יום לשינויי מזג האוויר כגון גשמים, קרינת השמש, שינויי טמפרטורה, רוחות, לחות וכדומה, ולא די במריחת צבע כלשהו על מעטפת המבנה על מנת לרענן את עיצובו, תוך הבטחה שהתוצר המוגמר יחזיק מעמד לאורך זמן.

על כן חשוב להקפיד ולבחור את הצבע הנכון, המותאם מיטבית לקירות החיצוניים, ובעל תכונות של עמידות בפני תנאי האקלים הישראלי, טחב, סדקים, ואלמנטים נוספים למניעת היווצרות סדקים חדשים, רטיבות, קורוזיה וכדומה. צביעת קירות חיצוניים הינה פעולה הדורשת שימוש בצבע ייעודי המורכב מחומרי גלם שעמידים יותר מהצבעים הסטנדרטיים המשמשים לצביעת קירותיו הפנימיים של הבית, ושאינם דוהים או מתבלים במהרה.

כמו כן, חשוב להתייחס אל תופעת הסדקים המאפיינת את קירות החוץ בעקבות היחשפותם התדירה אל שינויי טמפרטורה. אחד המוצרים המותאמים מיטבית לצורך זה הוא צבע אוטם סופר גמיש מבית נירלט.

סופר גמיש חלק וסופר גמיש טקסטורה לצורך גישור מעל לסדקים קיימים
חברת נירלט הינה אחת מהחברות המובילות והגדולות בישראל בתעשיית הצבע, ומתמחה בפיתוח וייצור מעטפת רחבה של ציפויים, מוצרי איטום וצבעים המותאמים אל קירות החוץ וקירות הפנים של הבית, וכן מוצרי תשתית לצביעה וכדומה, ומעניקה מעטפת של פתרונות איכותיים ומתקדמים למגזר הפרטי, התעשייתי והמוסדי.

חברת נירלט מציעה שני מוצרים המסווגים בקטגוריה של צבע אוטם סופר גמיש שהם סופר גמיש חלק וסופר גמיש טקסטורה. שני המוצרים הללו הינם ציפויים אקריליים גמישים המשמשים הן לגישור מעל לסדקים קיימים ברוחב של 2 מ”מ והן למניעת הופעתם של סדקים חדשים בקירותיו החיצוניים של המבנה.

המוצרים משמשים לציפוי קירות החוץ הן בתהליך הבנייה והן לצורך שיפוץ מבנים בהם מתקיימת תופעת סדיקה. בתום היישום ולאחר תהליך הייבוש מתהווה משטח גמיש ועמיד בפני קרינת השמש במשך שנים רבות. שכבת הציפוי הינה נושמת ומעבירה החוצה אדי מים, כשבנוסף לכך מונעת שכבת הציפוי קליטת אבק, ובכך שומרת על מראה נקי לאורך זמן.

נתונים טכניים והכנת התשתית לצביעת קירות החוץ
סופר גמיש חלק וסופר גמיש טקסטורה מגיעים בגימור מט וכוללים את כל גווני מניפת נירלט. הצבעים מכילים תערובת אלסטית אקרילית המבוססת על מים, והיא ניתנת לדילול מרבי של 7% מים. כושר הכיסוי של הצבעים תלוי בטקסטורה, והוא עשוי להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר, פני השטח ואופן היישום.

חשוב להקפיד שלא ליישם את החומר כשצפוי גשם במהלך שלושת הימים העוקבים או כשהטמפרטורה הינה מתחת ל-7 מעלות צלזיוס. במהלך ביצוע הצביעה יש להמתין לייבוש של כשלוש שעות בין השכבות בתנאי מזג אוויר רגילים וכיממה עד שתי יממות לצורך ייבוש סופי. המוצרים מגיעים באריזות של 5 ו-20 ק”ג, והם ניתנים לאחסון של 24 חודשים במקום יבש וקריר.

הכנת התשתית כוללת את הסרת הצבע הישן והמתפורר וניקוי משטח הקיר מכל חומר זר אשר אינו יציב. השלב הבא כולל יישום באמצעות שכבת יסוד פריימר X שמשמש כצבע יסוד ובעל כושר התחברות וחדירה גבוה במיוחד לתשתיות סופגות. בנסיבות בהן נדרשים תיקוני פגמים קלים יש למלא את הפגמים הללו עם שפכטל אקרילי אלטק ויולט מבית נירלט אשר מכיל תוספים כנגד פטריות ועובש, ובעל כושר הידבקות גבוה למשטחים קיימים ומשטחים חדשים.

צבע אוטם סופר גמיש מבית נירלט- הוראות יישום
השפכטל האקרילי אלטק ויולט מיועד למילוי הסדקים והחלקת פני השטח עד למרחק של כשלושה ס”מ מכל קצוות הסדקים. בתום התהליך יש לשוב וליישם בפריימר X בטרם הצביעה בסופר גמיש.

את הסופר גמיש ניתן ליישם בעזרת התזת איירלס לצורך קבלת פני שטח חלקים, באמצעות רולר פרווה או לחלופין בהתזת קומפרסור לקבלת פני שטח במרקם של קליפת תפוז. צביעת קירות חיצוניים הינה, כאמור, פעולה מורכבת, אשר דורשת הסתייעות באיש מקצוע בעל ניסיון, המכיר את מאפייניהם הספציפיים של הקירות, ומשתמש בצבעים וחומרים המותאמים אינדיבידואלית לצורכיהם.

יישום נכון דורש שימוש בחומרי יסוד מקשרים המבטיחים שהצבע יקושר אל הבטון או הטיח באופן המיטבי.

לקריאה על חומרים לצביעת בניינים

קטגוריות: שיפוץ בניינים

סגור לתגובות

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...