שיפוץ בניינים

קבלן טיח

טיח הינו מרכיב חשוב ביותר בעבודת הבניה והשיפוץ. הטיח מורכב ממלט, טיט ומוסיפים בדרך כלל דבקים שונים(טיט הינו מורכב מתערובת של חול ים וסיד) ומהווה כיסוי חיצוני לתקרה ולקיר.

קיימים שני סוגים של טיח:

  • טיח פנים – משתמשים בחומר זה בעיקר על פני הקירות הפנימיים של הבית. טיח פנים מורכב משתי שכבות לפחות של טיח ומקנה לקיר מראה אחיד, ישר ויפה. קיר שטויח ביסודיות באמצעות בעל מקצוע מנוסה, יהיה אחיד לחלוטין ללא סדקים או בליטות.
  • טיח חוץ – משתמשים בחומר זה על מנת לכסות את הקירות החיצוניים של הבית. טיח חוץ מורכב משלוש שכבות שונות שלכל אחת מהן תפקיד ייחודי בשמירה על עמידות הקירות ושיפור מערכת האיטום שלהם.

מבנה טיח חוץ

טיח חוץ מורכב משלוש שכבות עיקריות:

  1. שכבת הרבצה שהינה השכבה הראשונה – שכבת ההרבצה מורכבת ממלט וחול בתוספת חומר איטום ובידוד לקיר מפגעי מזג האוויר. מקובל למרוח על שכבת ההרבצה דבק מיוחד.
  2. שכבה שניה – טיח שמורחים על גבי הקיר. לצורך פעולה זו בדרך כלל נעזרים בסרגלים מיוחדים הנקראים גם מייקים. תפקיד השכבה השנייה הינו ליישר את הקיר ולאחד את מראהו. איחוד הטיח בעזרת המייקים מעניק לקיר מראה המזכיר קירות גבס.
  3. לאחר מכן, מורחים את השכבה השלישית שהינה שכבת הגמר. שכבת הגמר נותנת את הגימור הסופי לציפוי הטיח וניתן להרכיב אותה ממגוון סוגי חומרים: טיח אקוסטי, טיח גרנולית, טיח פלסטי, טיח אקרילי, טיח גבס ועוד. שכבת הטיח הסופית מעניקה לקיר את המראה האחיד ושומרת על עמידותו לאורך זמן.

טיפים לשימוש בטיח בצורה נכונה:

  • בזמן השימוש בטיח כלל עיקרי וחשוב הינו להקפיד להרטיב את המשטח עליו עובדים. לפני ביצוע כל עבודת טיח, מומלץ ליישר את המשטח עליו עובדים ולסלק סדקים ובליטות המפריעים במהלך העבודה.
  • יש להתאים את עבודות הטיח לתנאי מזג האוויר המשתנים. בימים שרביים או קרים מדי, מומלץ לא לבצע עבודות טיוח.
  • במידה והתחלתם עבודת טיח – מומלץ לסיים את העבודה בלי לעצור באמצע. איכות ועמידות הטיח תלויים בתנאי זה.
  • במידה והטיח הישן התקלף – מומלץ להסיר אותו לפני מריחת כל שכבה חדשה של טיח.
קבלן טיח

קבלן טיח

בין אם מדובר בטיח פנימי או חיצוני ובין אם מדובר בשכבת הרבצה צמנטית, על בעל המקצוע מוטלת אחריות גבוהה. ישנן שתי בעיות חמורות אשר הינן שכיחות מאוד, בשל חוסר בניסיון או עבודה חאפרית. הרבה חסרי ניסיון אינם יודעים למרוח את החומר בצורה אחידה, או שאינם מרטיבים היטב את הקירות לפני הטיוח.

הטיח החדש אינו נדבק טוב לקירות ומתנתק עם הזמן, כך שיש לצפות לבליטות ונפיחויות בקירות. לבעיה השנייה נדרשת רמה של חאפריות, שכן בעל המקצוע חוסך בהוספת דבקים ותוספים לתערובת ובמקרים קיצונים גם חוסך במלט. התערובת המתקבלת עלולה להתפורר בתוך שנים ספורות וכאשר מדובר על טיוח של בתי שלם, אותו החאפר מרוויח כסף נאה על חשבונכם!!

קבלן טיח איכותי משתמש בתוספים כמו הדבק של ביגי' בונד או התוסף לטיח של חברת סיקה, אשר הינו יקר יחסית והינו דבק לטקס סופר. מדובר על תוספים איכותיים אשר בעזרתם, ניתן להשיג תוצאות ועמידות גבוהה מהרגיל. גם אופן סינון הטיח והוספת מלט הכמות נכונה, יכולה להשפיע על חוזק התערובת.

כל התערובת מורכבת מטיט, מלט, מים ודבק אשר ביחד מיצרים את הטיח. כל ניסיון לחסוך באחד מהמרכיבים, מחליש את התערובת ואת עמידות החומר הסופי.

צוות מקצועי עם ניסיון גם יודע לקבע זוויות פינה, לפינות בקירות ומסביב למשקופי החלונות. חשוב לפלס היטב את הזויות על מנת לקבל קווים ישרים וכמובן שניתן להוסיף גם סרגלי ישור. סרגלי יישור נקראים מייקים ואיתם ניתן לפלס את הקירות, כך שמפזרים את הסרגלים כל מטר וחצי בערך.

לאחר טיוח במרווחים בין המייקים, ניתן יהיה לעבור על גבי המייק עם מסור לגירוד טיח. המסור אשר מגיע באורך של כשני מטרים, גולש על גבי הסרגלים ומפלס את הקירות בצורה ישרה ואחידה מאוד.

בין אם תחליטו בשימוש בסרגלים ובין אם תרצו במריחה רגילה, עדיין ישנו הצורך בשימוש בקבלן טיח איכותי. שפכטל או צבע ניתן לתקן בקלות ובזול, עבודת טיח לא איכותית אשר מתנפחת או מתפוררת, עלולה לגרור אתכם להוצאה גדולה מאוד.

המחיר לעבודת טיח מחושב לרוב לפי מטר, כאשר בטיוח חדר בודד המחיר הינו שונה לגמרי. ישנו הבדל במחיר בין שימוש במייקים לבין טיוח רגיל והוספת זוויות פינה בלבד.

מחירון טיח 2014

מריחת טיח בשטח מעל ל – 100 מ"ר                             100 ₪

 

מריחת טיח מייקים בשטח מעל ל – 100 מ"ר                   120 ₪

הערות:

* המחירים כוללים את החומר, אך אינם כוללים פיגום במקרה של טיוח קירות חיצוניים.

* במקרה של קירות ישנים, ישנה אפשרות לשכבת הרבצה פנימית בקירות מתפוררים (הדבר אינו כלול במחיר).

* בקירות שספגו רטיבות קשה, תידרש מריחה של שכבת איטום תחילה לפני שלבי הטיוח.

לצורך יצירת קשר וקבלת סיור ללא התחייבות כנסו לצור קשר