קילוף טיח

פורסם ע"י admin 0 תגובה

קילוף טיח הינה פעולה שמטרתה המרכזית לחזק את הקירות, תוך כדי יצירת תשתית חדשה. לרוב מקלפים טיח כחלק מעבודות של שימור מבנים, כאשר ישנו הצורך לשמור על המראה החיצוני (להמשך קריאה על קבלן טיח).

בפרויקטים של שימור, אין בדרך כלל אפשרות לשנות את הקירות. לרוב ניתן גם לראות בלוקים אשר התפוררו ונפיחויות בטיח, המעידות על התפוררות והתנתקות של החומר מהקיר.

כאשר מקלפים את הטיח בעזרת פטישונים וחושפים את הקירות, עלולים להיתקל בהפתעות שונות. מאחר ומדובר במבנים ישנים יש לצפות, לאזורים של בטון אשר מצריך שיקום.

הבטון מתגלה בעמודים ובחגורות שונות, אשר ספג במשך שנים רבות לחות על ידי איטום שהתפורר. ניתן למצוא גם צנרת שרשורי אשר, הותקנה בשלב מאוחר יותר ובולטת מעל לבלוקים. לפעמים ישנה צנרת מים או מרזב סמויים אשר עלולים להיפגע בשלב הקילוף.

לאחר ביצוע שלבי קילוף הטיח, יש לצפות לקירות גסים מאוד עם סימני הסיתות וחריטות שונות. חשוב לנקות היטב על ידי לחץ מים, על מנת שלא יהיה אבק או אבנים רופפות. לאחר ניקיון ניתן יהיה להתחיל למרוח, שכבת הרבצה צמנטית. שכבה ראשונה זו הינה מורכבת מחול, מלט ומים ובתוספת של דבק לטקס או תוסף אטימה.

תפקיד השכבה הראשונה לאטום את הקירות ולשמש, כשכבה מקשרת בין הקירות לבין שכבת הטיח הסופית.חשוב להרטיב היטב את הקירות לפני ביצוע ולעבוד רטוב על רטוב, על מנת שהשכבה תהייה דלילה ותתחבר טוב יותר לקיר. לפעמים ניתן לראות בורות בקירות או אזורי התפוררות קשים, כך שיהיה קשה למרוח שם חומר.

במצבים כאלה מומלץ להתיז שכבה ראשונה מדוללת היטב, על ידי מכונת התזה של שפריץ. החומר המותז מיצר שכבה מקשרת ובחורים גדולים ניתן לאחר ייבוש, למלא בעזרת זריקת חומר ידנית.

לאחר שכבת ההרבצה מצב הקירות עדין גס, אך עם צורה מיושרת ונוחה לעבודה. כעט נשאר לבחור בין טיוח הקירות על ידי שימוש בסרגלים (מייקים), או על ידי טיוח רגיל וגירוד במסור. טיוח על ידי מייקים הינו מורכב יותר, אך מדובר על סרגלי פילוס אשר מתאימים לקירות הרוסים.

התוצאה הסופית על ידי שימוש במייקים תהייה, זהה לשימוש בחיפוי על ידי לוחות גבס. הקירות יהיו ישרים יותר מבעבר וניתן יהיה למרוח עליהם כל שכבת פיניש דקורטיבית שנרצה.

אין צורך למרוח שכבת יסוד נוספת ולמעשה, הקירות כמו חדשים ועמידים לשנים רבות. לצורך ביצוע שכבות פיניש, ניתן יהיה למרוח ישירות על הטיח, שפכטל חוץ או שליכט אקרילי.

לשליכט האקרילי ישנו חומר יסוד, אותו צריך למרוח לפני השליכט עצמו. ניתן אפילו לצבוע את הטיח בצבע אקרילי חוץ, אם בא לכם על המראה הגס מעט.

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...