שיפוץ בניינים

שיפוץ בניין חיצוני

רבים מן הבניינים בישראל זקוקים לשיפוץ בניין חיצוני. ניתן לראות לעיתים בכניסה לבניין, לובי מוזנח נעדר כל צמחיה, קירות בניין מקולפים ודהויים, סדקים רבים בקירות ועוד. מעבר לזה, בבתים ישנים רבים יש לבצע חיזוקים לעבודות שבוצעו בעבר. שיפוץ בניין חיצוני יכול להוביל להעלאת ערך הדירה, למראה מטופח ואסתטי יותר של הבניין ואף של כל הרחוב כולו.

על מה צריך לשים את הדגש בבואנו לשפץ בניין? כל זאת במאמר שלפניכם.

הסכמת הדיירים

בבואנו לבצע שיפוץ בניין חיצוני עלינו לוודא שכל דיירי הבניין מסכימים לרעיון ומסוגלים לשאת בעול מבחינה כספית. חלק מהדיירים לא תמיד יסכימו באשר לאופי השיפוץ ונחיצותו. במידה ועולים חילוקי דעות בין הדיירים, ניתן לשקול אופציות שונות, כגון: שיפוץ חלקי, שיפוץ על ידי מסגרת של תמ"א 38 (זהו שיפוץ שבו ממשלת ישראל משתתפת בהוצאות השיפוץ ויש בו כדי להעלות את ערך הבניין) ועוד.

צביעה וסתימת סדקים

ברוב רובם של המקרים- ניתן לבצע שיפוץ קל של צביעת המעטפת החיצונית של הבניין וסתימת סדקים. רוב הסיכויים שתהיה הסכמה כללית של דיירי הבית על שיפוץ זה, היות והוא זול יחסית ומאפשר לשדרג את מראה הבניין בקלות. זאת אופציה לבעלי בניינים עם קירות חלקים, כאשר ישנם סדקים קלים והתשתית של הקירות הינה חזקה.

טיוח הקירות

אפשרות יקרה יותר היא חידוש שכבת הטיח וחומרי איטום לקירות הבניין, דבר ששומר על מראה הקירות, מחזק את תשתית הקירות לאורך זמן. אם החלטתם לבחור בשלב זה לטייח את הקירות חשוב מאוד לוודא שקבלן השיפוצים משתמש בחומרים איכותיים ועמידים בשלב הראשוני, שאם לא כן, העבודה עלולה להיות חסרת תועלת ופיצוצים בטיח יופיעו בתוך שנה עד שנתיים. על גבי שכבת הטיח החדשה, ניתן יהיה למרוח שכבה של שפכטל וצבע או, שכבה של שליכט אקרילי.

חידוש שפריץ

בבניינים רבים ישנו השפריץ אשר שכיח מאוד בארץ ובעל, נטייה לספוג את כל האבק והפיח. בניינים עם שפריץ עלולים להראות מיושנים ומלוכלכים, כאשר התשתית של השפריץ יכולה להיות חזקה מאוד. שפריץ הינו עשוי מבטון ובעל עמידות גבוהה מאוד, בשל כך נוטים בעלי הדירות להימנע מטיפול בקירות. השפריץ מתפקד גם כשכבת הרבצה צמנטית אוטמת, כך שמדובר על חיפוי חזק. היכולת לחדש את הקירות על ידי התזת חומר חדש, יכולה לשדרג את המראה של הקירות ולחזק את מערכת האיטום החיצונית (להמשך קריאה על חידוש שפריץ).

שיפוץ עמיד לאורך זמן

טיפ שחשוב לזכור אותו שבכל המקרים בהם אתם בוחרים אפשרות לשיפוץ הבניין, בין אם זה טיוח, צביעה או חיפוי- חשוב לשים את הדעת על עמידות השיפוץ בפני פגעי מזג האוויר. שיפוץ יעיל הינו כזה שאינו מתבלה לאורך זמן.

שימוש בפיגום

קודם שתתחיל חברת השיפוצים בעבודת השיפוץ, עליהם להקים פיגום. פיגום הינו מבנה שיאפשר את גישתם של אנשי המקצוע לכל חלקי הבניין. חשוב לדאוג שהפיגום לא יהיה לגמרי מכוסה, כדי שיהיה ניתן למנוע מגנבים לחדור לבניין באין רואים.