שיפוץ חדרי אמבטיה

פורסם ע"י עמית עוז סגור לתגובות על שיפוץ חדרי אמבטיה

בדירות ישנו עדיין ניתן לראות צנרת ברזל, אשר כבר אינה בשימוש אצל רוב האינסטלאטורים. כיום יותר בעלי מקצוע מעדיפים לעבוד עם צנרת SP או פקסגול, אשר נחשבים לצינורות וחלקים טובים יותר ובעלי עמידות לתקופה ארוכה. הצנרת הישנה הייתה מחלידה ונאכלת מבפנים, עד אשר היה פיצוץ בצינור ואז מתחילים לפגוע בקירות.

לאומת זאת ישנה היום צנרת של פקסגול אשר הינה נשלפת מתחת לרצפה, מאחר והצינורות נמצאים בתוך צינור שרשור נוסף. ניתן ממש לדחוף החוצה את הצינור הישן ולהכניס צינור חדש, המשמעות היא עצומה מאחר ואין צורך לפרק ריצוף או את הרצפה. בכל מקרה יש להחליף את הצנרת הישנה כאשר נכנסים לשיפוץ חדר אמבטיה, על מנת שלא לחזור ולפתוח את הקירות בהמשך.

מתחילים עם פירוק קרמיקה: ריצוף על טיט

בשלבי ההריסה יש להתחיל מהקירות על מנת שיהיה יותר נוח לאסוף את הפסולת בהמשך, גם חשוב להתחיל מהגובה כלפי מטה. יש לפרק את כל הריצוף ואת הטיט אשר נמצא מאחור, כאשר בבתים רבים הקירות מתפוררים מאחורי הריצוף.

צריך לנתק את כל האביזרים כמו את האגנית, אמבטיה, אסלה וכיור. חשוב להשתמש בכפפות מאחר והקרמיקה חדה מאוד, ברמה של סכין יפנית אשר משאירה חתכים קשים ושריטות. כאשר מפרקים קרמיקה יש לשים משקפי מגן, שכן האריחים מתנפצים וזורקים חתיכות קטנות לכל עבר.

רצוי להכין מראש שקים לצורך פינוי הפסולת ורק אחרי סיום הפירוק של הקירות, ניתן יהיה לנקות לגמרי את רוב הפסולת מהרצפה.

לקריאה על ריצוף קרמיקה והדבקת אריחים..

בשלב השני מתחילים לפרק את הריצוף ברצפה, כך שמגיעים עד לחול מתחת. את הפסולת צריך להוציא החוצה ולהמשיך עם החול, כאשר את הסוף ניתן לשאוב או לטאטא היטב על מנת לקבל משטח עבודה נקי לגמרי.

לאחר קבלת משטח נקי ניתן לבצע את החציבות לעומק, על מנת לנקות צנרת ישנה. יש קבלנים אשר פוסחים על השלב הזה, אך הצנרת הישנה מקבלת קורוזיה עם הזמן ומתחילה להתנפח. הדבר גורם לנזקים בהמשך, של ניתוק אריחים מהקירות ואף יכול להפיל חתיכות של טיח.

יש לעקור לגמרי כל מערכת ישנה ולטייח את הקירות מחדש, כאשר הדבר חוסך המון בהמשך ופותר בעיות שונות.

שלב הטיוח מאוד חשוב וכמובן שיש לרדת עד הרצפה וליצר רולקות מבטון, על מנת ליצר חדר אמבטיה הבנוי כמו אגנית. לאחר שלבי הטיוח קל יהיה למרוח את חומרי האיטום על קירות ישרים, כך שכבר ישנה מערכת איטום חזקה. יהיה קל בהמשך גם לרצף את הקירות בהדבקה פשוטה על גבי קירות ישרים, כאשר הריצוף משמש גם כמערכת איטום שנייה.

הרצפה גם היא מקבלת שכבות של איטום ולאחר מכן מוסיפים חול חדש ומרצפים מעל, כך שבסוף מגיעים האביזרים ומותקנים.

קטגוריות: עמית עוז בניינים

סגור לתגובות

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...