שיפוצים

פורסם ע"י admin 0 תגובה
  1. תוכנית שיפוץ

תוכנית שיפוץ בהנחה שאתם לא מתכננים לשבור קירות, תיערך לפי שמות החדרים ובהתאמה לאופן השימוש בהם. תוכנית השיפוץ מתחילה מהתקרה ויורדת כלפי מטה, כאשר יש לתכנן את מיקומי התאורה ואת האופי והאישיות של החדר. יש להתאים את הגוון של הקירות לסוג הריצוף המועדף, בין אם מדובר באריחי קרמיקה חדשים ובין אם מדובר בריצוף פרקט. יש לקבל החלטה על שימור הדלתות הישנות על ידי צביעה, או רכישת דלתות חדשות אשר יהיו מותקנות על גבי המשקופים הישנים. יש לתכנן מראש פרישת קווי תקשורת וחשמל לפי הצורך, כאשר רוצים למקם את המחשב בחדר הילדים או להכין נקודת חשמל למזגן עתידי. צריך לקבל החלטה לגבי שיפוץ חדר האמבטיה, אשר נחשב לחלק היקר יותר בשל רמת המקצועיות הנדרשת והיקף העבודה.

  1. סיור בחנויות

לאחר שהכנו תוכנית בסיסית אשר מתארת את סוג העבודה והדברים אותם אנחנו צריכים וכעט, צריך לראות את הדגמים ולאסוף מחירים על מנת לקבל תמונת מצב. אם חושבים על ריצוף קרמיקה, הרי שישנם אלפי דגמים המגיעים במחירים שונים. אריחי קרמיקה אולי יקרים ומצריכים בעל מקצוע, אך ניתן לבחור פרקט אשר הינו זול יותר וניתן להרכיב אותו לבד. ישנם חדרים אשר מספיק לפרוש שטיח על הרצפה, על מנת לקבל שינוי של נראות החדר לגמרי. חנויות מטבחים יסנוורו אתכם לגמרי, כאשר מדובר על מבחר ענק. ישנם כל כך הרבה מטבחים יפים וממש קשה לבחור, כמובן שיש לקחת מידות ולהתאים את המטבח לשטח הקיים. בטמבוריות השונות ניתן יהיה להשיג מפת הגוונים של הצבע, אך מומלץ לקחת דוגמאות לפי כל חדר ולצבוע אותן על הקיר. ברוב המקרים אנשים קונים פח צבע גדול ובוחרים על ידי המפה, אשר אינה מתאימה בהכרח לגוון במציאות. רצוי יהיה לקנות ליטר צבע מעורבב ולצבוע בשתי שכבות, שטח בגודל של חצי מטר מרובע.

  1. תקציב 

על נושא התקציב נוכל לדבר במשך שעות, אך לצורך קיצור העניין. ניתן יהיה לומר שהתקציב בנוי על יכולת כספית או על ידי סדר עדיפויות. אם חשוב לכם יותר מטבח יוקרתי מאשר חדר אמבטיה חלומי, או אם אתם מעדיפים להפוך את הסלון לחדר קולנוע, הכל עניין של סדר עדיפויות. לאחר שאספתם את כל הדוגמאות והמחירים של המוצרים וחומרי הגלם, ניתן עכשיו לשבת ולקבל החלטות. שיפוץ חדר אמבטיה נחשב ליקר ואם מצבו עדיין טוב, ניתן יהיה לפסוח עליו ולהשקיע מאמצים בחדרים אחרים. סוג הריצוף יכול להשפיע רבות על המחיר הסופי של השיפוץ ולכן, יש לחשוב היטב אם רוצים לרצף את כל הבית בקרמיקה או רק חלק. יש אשר יעדיפו לרצף את הסלון ובשאר החדרים להכניס פרקט וליצר חמימות, של צבע עץ חם בחדרים.

  1. בעלי מקצוע

למרות שאתם מתכננים לעשות את רוב השיפוץ לבד, יש לחשוב על מספר בעלי מקצוע אשר צריכים לקחת חלק בשיפוץ. כל הזזת נקודת חשמל או התקרבות לחשמל, מחייבת בעל מקצוע עם תעודות של חשמלאי מוסמך בלבד. אין לגעת בשום אופן במערכת החשמל ולכן צריך לקחת בחשבון, גם טכנאי מיזוג אשר צריך להתקין מזגנים. אם אתם מתכוונים לשפץ את חדר האמבטיה, לבטח תצטרכו אינסטלאטור ואיש איטום מקצועי. לרוב הנגריות של המטבחים ישנם מתקינים ומומלץ להזמין מטבח עם שירות התקנה וכך גם עם, דלתות וחלונות. שאר בעלי המקצוע יוספו לתחשיב שלכם, לפי יכולתכם לקחת חלק בעבודות השיפוץ.

  1. יוצאים לדרך

רגע לפני שמתחילים לעשות באלגן בבית, מומלץ לכסות רהיטים ולפנות כמה שיותר פריטים קטנים אשר יכולים להפריע. יש לאסוף כלי עבודה מחברים ולקנות חומרי גלם ראשוניים, על מנת שלא יהיו עיכובים מיותרים בשלבי העבודה. חבל לעצור באמצע היום ולהתרוצץ בין חנויות חומרי בניין, כאשר הדבר פוגע בקצב של התקדמות העבודה. אם תהייה הרבה פסולת או שמתכננים להרוס קיר, מומלץ לחשוב היטב על צורת הפינוי כמו שרוול או עגלות. צריך להזמין מכולה לפינוי פסולת ולתלות מודעות, על מנת ליידע את השכנים בבניין על שעות הרעש. רצוי להשאיר מספר נייד על מנת למנוע בעיות מראש ואם אפשר, לתלות את המודעות מספר ימים לפני השיפוץ.

מתחילים לעבוד….

  1. פירוק אלמנטים

לרוב צריך לפרק את הפנלים על ידי פטיש ואזמל, לא צריך פחד אם פוצעים מעט את הקירות. את הדלתות מפרקים מהצירים ואם רוצים להחליף אותן, אז צריך לנסר את המשקוף הקיים ולעקור אותו בעזרת לום ברזל. לצורך פירוק המטבח הקיים צריך פטיש כבד והוצאת רוב המדפים והדלתות, כאשר חשוב שלא לפגוע בברז. את הקרמיקה ניתן לפרק בקלות מהקיר בעזרת פטישון חשמלי ואזמל שטוח וחשוב מאוד, לשים משקפי מגן וכפפות.

  1. שפכטל תיקונים

עבודת השפכטל קובעת את הנראות של הקירות ומעניקה, את תחושת החידוש והאסטטיות של החדר. קירות חלקים מעניקים לנו, משטח עבודה נקי וחדש לעבוד עליו. למתחילים בתחום השיפוצים, אני ממליץ לרכוש חומרים מוכנים מאשר אבקות יבשות. לא תמיד יודעים לעבוד עם האבקות ומתקבלים גושי חומר אשר לא עורבבו היטב או התייבשו. שליכט אקרילי בגר הינו מגיע כתערובת מוכנה לשימוש, כך שניתן לסתום איתה סדקים וחורים עמוקים. השפכטל האמריקאי גם הוא מגיע כתערובת מוכנה אך אינו מותאם, לטיפול בסדקים עבים או חורים. את הסדקים יש לחרוץ בעזרת מברג ולמלא בעזרת שפכטל, כאשר משתמשים בשפכטל נירוסטה למריחת החומר. יש למרוח בסביבות שתי שכבות על מנת לקבל תוצאות טובות ולהמתין, כיום לייבוש מלא ולהתחלת השיוף. לצורך השיוך יש לשים מסכה ולהיזהר, בעיקר עם האבק של השפכטל האמריקאי אשר הינו דק מאוד ומסוכן.

  1. צביעה.

חלק מהצבעים השונים מחייב פריימר לשכבה הראשונה, אותו הפריימר משמש כחומר מקשר וכשכבת הכנה לצבע. לחדר אמבטיה או מקום אחר אשר עלול לפתח עובש, ניתן להגן מראש על ידי צביעה בצע מונע עובש. אקרינול (טמבור) הינו צבע אשר מונע עובש או שניתן להשתמש בתוסף פונגיצ’ק (יעקובי) אותו ניתן להוסיף לכל פח צבע שתבחרו. רצוי לרכוש צבעים באיכות טובה אשר יחזיקו מעמד לשנים ארוכות, שכן צבעים טובים ניתנים לרחיצה בעזרת מטלית.

  1. ריצוף

אם מדובר בריצוף פרקט, ניתן לראות סרטוני הדרכה ברשת אשר, מראים על האופן בו ניתן להתקין רצפת פרקט. באופן כללי חובבן יוכל להתקין פרקט בחדר ממוצע, ביום עבודה כולל את הפנלים ואת סף הדלת. לגבי ריצוף קרמיקה, הדבר תלוי ברמת היכולת שלכם לבצע את העבודה ובקצב ההתקדמות שלכם. לאחר שהדבקתם את הריצוף. יש לחתוך ולהדביק את הפנלים ולבצע את מריחת הרובה ואת הניקיון שלאחרי.

  1. פינישים אחרונים

בין הניקיונות והתקנת הפרטים האחרונים כמו המטבח והדלתות, כאשר הקירות חוטפים חבטות מהזזת רהיטים. לפחות עדיין ניתן לעשות נגיעות של צבע באזורים האלו, תוך כדי השלמות של אזורי הפנלים אשר מצריכים מעט שפכטל ונגיעות של צבע. לרוב בשלב הזה תולים את האביזרים כמו את מסכי הטלוויזיה, או את המדפים השונים. יש לשים לב שלא יהיו שריטות בריצוף החדר או לכלוך של צבע, כאשר מומלץ לעבוד עם כיסוי רצפה כמו סדין ישן.

החברה לשיפור חזות העיר

קטגוריות: עמית עוז בניינים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...