שיקום מבנים לאחר שריפה הינה נושא טעון ורגיש עד מאוד. לשריפה או לדליקה שפרצה בבית או במשרד, איש לא התכונן והיא הותירה הרס רב במבנה ובקירות. מדובר על עוגמת נפש גדולה לכל דיירי הבית או העובדים ונזק ברכוש. לעיתים הנזק שהותירה השריפה נראה לעין – קירות שנשרפו, צנרת שנפגמה, דלתות שרופות וכדומה. אך לעיתים הנזק הינו פנימי והבית ויסודותיו נפגעו. במקרים של שריפות רציניות, לעיתים עוצמת החום הגבוהה שהייתה בבניין, עלולה לגרום להרס בלתי הפיך ליסודות המבנה ולסיכון בטיחותי חמור!

במידה ואתם מתמודדים עם קבלת החלטות בזמן של שיקום לאחר שריפה, להלן מספר עצות שימושיות:

התנהלות מול חברת ביטוח

חשוב לנסות ולהזמין בעלי מקצוע אשר נבחרו מטעמכם. באם חברת הביטוח מחייבת אתכם, בקבלן מוכר או שעובד עם אותה חברה או תחתיה. צריך במקרה כזה לשכור מפקח מטעמכם, גם אם מדובר בהוצאה אשר יוצאת מכיסכם. אין לכם מושג על כמות החיסכון והעזרה, שמפקח מקצועי יכול להוסיף ולתרום עבורכם.

מעבר לבדיקה ולפיקוח על הקבלן המבצע, ישנו הצורך לבחון את מפרטי העבודה ולהתאים אותם למצב הקיים. יש למפקח מנוסה הבנה על שיטות העבודה הטובות ביותר, לצד שימוש בחומרים איכותיים וחדשניים.

בדקו את הבית בצורה יסודית

אחד היסודות החשובים שעליכם לזכור לאחר התמודדות עם שריפה כחלק מתהליך שיקום בתים לאחר שריפה הוא – לבדוק את הבית או המשרד על ידי חברה מקצועית לשיקום מבנים ומהנדס קונסטרוקציה מקצועי. בדק בית זה הינו חשוב ביותר, היות וחברת שיקום המבנים ביחד עם מהנדס הקונסטרוקציה יכולים להעריך את מידת הנזק.

אנשי מקצוע המומחים בזיהוי סכנות בטיחותיות בבית, יעזרו לכם בתהליך בדיקת שלד הבניין ובתיקונים שתצטרכו לעשות. חשוב לבדוק את צנרת המים והחשמל, שכן נזילות של מים יכולות להתפתח ולהתגלות, רק בשלב מאוחר יותר לאחר השיפוץ.

אומדן הנזקים

לאחר שלב בדק הבית הראשוני, לעיתים יערך בדק בית נוסף אחרי זמן מסוים. לאחר בדיקה יסודית נוספת של הבית – חברת הביטוח, שהיא המטפלת הראשית בנזקי השריפה, תוציא דו”ח מיוחד המורה כיצד לפעול ומודד את גודל הנזק. לעיתים, הנזק בשעת השריפה לבית היה כה גדול, עד כי יהיה צורך להרסו. ברוב המקרים – ניתן להסתפק בתיקונים ובשיקום.

חברת שיפוצים מקצועית

במידה והשריפה הותירה נזקים הניתנים לטיפול, מומלץ להתייעץ ולהיעזר בשירותיה של חברת שיפוצים שמתמחה בנושא מבנים מסוכנים ועובדת תחת מהנדס בטיחות מוסמך. בחירת חברת השיפוצים הינה חשובה מאוד ותהווה יסוד משמעותי בתהליך שיפוץ טוב ויעיל.

בחרו חברת שיפוצים בעלת תו תקן, המספקת תיקון בצורה מקצועית ובטיחותית וחיזוק המבנה באופן שלא יסכן את העוברים ושבים ואת אלה המתעתדים לשהות במבנה.

חברת ניקיון

לעיתים, כתוצאה מנזקי השריפה ישנו לכלוך רב בבית, עשן פיח ולכלוך שהצטברו בכל פינה. כחלק מתהליך שיקום בתים לאחר שריפה, מומלץ להיעזר בחברת ניקיון מקצועית על מנת למזער את הנזקים.

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שיפוץ בניינים

חומר מקצועי מקיף בנושא שיפוץ בניינים, נוהל ביקורת שנתית, תיקוני ...

שיקום מבנים מסוכנים, ליווי מהנדס

מה עונה להגדרה של 'מבנה מסוכן'? מבנה מסוכן הינו מבנה שמבחינת ...

חברת בניה, תוספת קומה או מרפסת

חברת בניה הינה ארגון עם מערך עובדים מקצועיים המותאם, לבצע ...

עבודות גובה

עבודות גובה הינן עבודות שמתבצעות על גבי חבל גלישה (שיפוץ ...

חיפוי קירות חיצוניים

חיפוי קיר- הוא בעצם מעטפת חיצונית העוטפת את הקיר ומכסה ...